Kategorie
Dylematy

Student w wielkim mieście – mieszkanie, kawalerka, a może stancja?

Zbliża się rekrutacja śródroczna na uczelnie wyższe. To kolejny moment, kiedy przyszli studenci poszukują lokum w nowym mieście. Obecnie coraz częściej niż akademik wybierają samodzielne mieszkanie. Okazuje się jednak, że i w tym wypadku istnieją różne opcje. Można wynająć mieszkanie, kawalerkę albo stancję. Na które rozwiązanie się zdecydować?

Kategorie
Dylematy

Projekt domu – gotowy czy autorski od architekta

Przymierzając się do budowy domu, trzeba wykazać profesjonalne a przede wszystkim odpowiedzialne podejście. Nie jest to bowiem zadanie łatwe, a skutki ewentualnych błędów, mogą być kosztowne i dawać się we znaki przez lata. Dlatego tak ważne jest, by dokładnie przeanalizować każdy szczegół i mieć pewność, co do tego że dom będzie nam służył przez długie lata.

Kategorie
Dylematy

Oddzielna kuchnia czy salon z aneksem kuchennym?

Dawno nie było tu żadnego wpisu, ale wynikało to raczej ze specjalnego dystansu i nieorientowania się w trendach mieszkaniowych. Ja na przykład, jestem w gorącej wodzie kąpana i wszystko chciałabym już. Dlatego też, postanowiłam się wcześniej na jakiś czas wstrzymać. W końcu, czego oczy nie widzą… 😉

Teraz znów zaczęłam oglądać mieszkania namiętnie, więc i wróciłam z pomysłem na nowy wpis. Dziś zatem będzie o tym, co jest dla nas lepsze? oddzielna kuchnia czy może aneks kuchenny z salonem. Szczerze mówiąc, dla mnie odpowiedź jest bardzo prosta – chciałabym mieć oddzielną kuchnię. Niestety, jest kilka przeciwności.

Kategorie
Dylematy Postępy

Mieszkaniowe dylematy (cz. II) – A może jednak dwa pokoje?

W ostatnim wpisie pisałam o dylematach związanych z miejscem (miastem) kupna mieszkania. Wzięłyśmy pod uwagę mniejsze miasto, tańsze, jednak bez takich atrakcji jak we Wrocławiu. Po dłuższym zastanowieniu, nie uważamy jednak by było to dobrym rozwiązaniem (chociaż również nie odrzucamy go kompletnie).

Kategorie
Dylematy

Mieszkaniowe dylematy

W dzisiejszym wpisie nie będzie żadnych danych statystycznych ani średnich cen metra kwadratowego mieszkania. Dziś będzie o mieszkaniowych dylematach. Blog ten powstał w celu przekazywania czytelnikom praktycznych informacji związanych z mieszkaniami, głównie we Wrocławiu, gdyż to właśnie tu miałyśmy owo mieszkanie kupić.