Kategorie
Kredyt hipoteczny

W jaki sposób obliczana jest twoja zdolność kredytowa?

Planujesz większą inwestycję? Generalny remont mieszkania, a może jego kupno? Z pewnością trudno będzie Ci sfinansować to z własnych środków. Zawsze możesz starać się o kredyt w banku, jednak do tego niezbędna będzie Ci zdolność kredytowa. Co się do niej zalicza? Głównie wysokość zarobków, rodzaj umowy w pracy i aktualne zobowiązania, jednak nie są to jedyne elementy, które bank bierze pod uwagę.

Kategorie
Dokumenty Kredyt hipoteczny

Wniosek o kredyt hipoteczny – niezbędne dokumenty

Ubieganie się o kredyt hipoteczny do najłatwiejszych spraw nie należy, ale dla większości marzących o własnym „M” to jedyne wyjście. Proces kompletowania dokumentów, które trzeba złożyć razem z wnioskiem kredytowym,  jest czasochłonny, w zależności od tego, kto ubiega się o kredyt, a raczej jakie są jego źródła dochodu. Poniżej prezentujemy 3 sytuacje – najbardziej typowe.

Kategorie
Kredyt hipoteczny Kredyty/Finanse Newsy

Szansa na kredyt walutowy maleje

Wiele źródeł podaje, że w 2012 roku coraz trudniej będzie nam otrzymać kredyt w obcej walucie. To, że udzielenie kredytu we frankach graniczy z cudem, o ile nie jest w ogóle niemożliwe, wiemy już od drugiej połowy zeszłego roku. Teraz okazuje się jeszcze, że banki wycofują się również z kredytu w euro.

Kategorie
Kredyt hipoteczny Porady

Jak unikać kruczków podczas podpisywania umowy o kredyt hipoteczny?

Jako że czas kupna mieszkania zbliża się coraz szybciej (mimo że jeszcze będzie nam dane poczekać), musimy ciągle być na bieżąco i dowiadywać się o kredycie wszystkiego, czego można. Dlatego dziś podzielę się z Wami informacjami, jak uniknąć pułapek banków, które zastawiają je na nas podczas podpisywania umowy kredytowej.

Kategorie
Kredyt hipoteczny

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

Na wzięcie kredytu hipotecznego na 100% decyduje się coraz więcej Polaków. Również my byłyśmy takim zainteresowane i najprawdopodobniej nadal, za te dwa lata będziemy. To całkiem fajna sprawa, ale trzeba liczyć się z tym, że musimy w takiej sytuacji opłacić ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.