Kategorie
Lokalizacja

Gdzie mieszka się najlepiej? Miasta w Polsce

Warszawa, Wrocław, Kraków? A może Trójmiasto, Lublin czy Bielsko-Biała? Sprawdziliśmy, w których miastach Polski mieszka się najlepiej pod względem warunków do życia, inicjatyw kulturalnych i nauki. Porównujemy także ceny mieszkań i domów. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem największych i najbardziej popularnych polskich miast.

Kategorie
Lokalizacja

Zakup mieszkania – centrum miasta czy przedmieścia?

Kupno mieszkania wiąże się z podjęciem wielu poważnych decyzji. W poprzednim wpisie Justyna pisała o wadach i zaletach rynków wtórnych i pierwotnych. Dziś ja napiszę parę zdań o tym, co jest lepsze – mieszkanie w centrum miasta, czy na jego obrzeżach.

Właściwie wszystko ma swoje wady i zalety, więc nie da się jednoznacznie określić, które rozwiązanie będzie lepsze. My wybieramy jeszcze inną opcję – mieszkanie w mieście, ale w żadnym wypadku nie w centrum. Nie chcemy mieszkać w środku miasta, ponieważ to jednoznacznie wiąże się z hałasem lub zdecydowanie za wysokimi cenami – albo i z jednym, i z drugim. Dlatego właśnie stawiamy na dzielnicę – będą to Krzyki lub Fabryczna (rzecz jasna, nadal mówimy o Wrocławiu).